Склекови за крај на тренингот: Зајакнете ги мускулите за една минута

Доколку сте посветени на вежбањето, на крајот од напорниот тренинг треба да издвоите уште една минута за да направите склекови, вели фитнес тренерот Џереми Скот.

Наместете ја штоперицата на една минута и направете колку склекови можете.

Ваквата вежба е добра за градите, стомакот, рамениците, нозете, а максималното повторување во минута е најдобро за да го зајакнете горниот дел од телото. Освен тоа што ќе изгубите повеќе калории, ќе ги зајакнете мускулите.

Скот советува да се фокусирате на одржување на контролата и спуштање на телото. При секое повторување, спуштајте го торзото до подот и држете го `рбетот исправено. Избегнувајте спуштање на карлицата блиску до подот, за да направите повеќе склекови.

Доколку сметате дека неправилно ја правите вежбата, фитнес тренерот Скот вели дека најдобро е да направите кратка пауза пред да продолжите со склековите.

Откако ќе помине една минута, одморете се уште неколку минути, а потоа продолжете со истегнување на телото. Избројте колку склекови може да направите во минута. Резултатите ќе ги забележувате постепено.

реклама

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Фит

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе