Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Škoda ја претстави првата Octavia Sportline.

Octavia Sportline е достапна и како караван, а доби 17-инчни црни фелни, но купувачите може да нарачат и 19-инчни фелни кои се ексклузивни за овој модел.

Во внатрешноста има црни декоративни линии, менувач со Sportline лого. Овој модел ќе биде достапен со повеќе погони – бензин, дизел, благ хибрид, plug-in хибрид и плин.

Зависно од изборот на погон, Octavia Sportline ќе биде достапна со погон на сите четири тркала, како и со 6-степен мануелен или 7-степен автоматски менувач.

Важна вест е и воведувањето на 2,0-литарски TSI мотор кој развива 190 коњски сили.

Засега не е позната цената.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Авто новости

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Read more

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Read more

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Читај повеќе
  • filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираното Porsche Panamera

Читај повеќе

Hyundai го најави AX1

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Читај повеќе