Скопјанец под истрага за убиство на вонбрачната сопруга

Скопје, 13 јули 2020 (МИА) – Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, скопјанец на возраст од 37 години, за кого постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело „убиство“.

Како што соопшти Јавното обвинителство, јавниот обвинител од Основното јавно обвинителсто Скопје, со поведување на истражната постапка до Судот поднесе Предлог за определување на мерката притвор за осомниченото лице, поради постоење на опасност од бегство и опасност од влијание врз сведоци.

– Телото на починатата беше пронајдено од минувачи на 5 август 2019 година, во атар на село Горно Оризари, во близина на локалниот пат кој води од Шуто Оризари. Телото било таму оставено, откако осомниченот на 3 август околу 15:30 часот го извршил кривичното дело при вршење семејно насилство кон жртвата со која живеел во вонбрачна заедница. По настаната  вербална расправија, осомничениот започнал со тупаници да ја удира жртвата по главата, по што и нанел две убодни рани од кои настанале тешки телесни повреди со смртен исход, се наведува во соопштението.

реклама

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

COVID-19 е опасен за мозокот дури и по оздравувањето

Read more

Пет грешки со кои си го уништувате автомобилот

Read more

Хроника

Кривични пријави за 16 дебранци, правеле забава во викендица покрај Дебарско Езеро

Read more

МВР: Секој граѓанин жртва на „Јавна соба“ да пријави во полиција

Read more

Приведен дилер на дрога од Велес

Read more

Кривична пријава против двајца кумановци за фалсификување пари

Read more
 

Вести

Филипче: Британскиот сој е со полесна форма на болеста, но и полесно се шири

Читај повеќе

Фаучи: Мутациите влијаат врз вакцините, но можни се прилагодувања

Читај повеќе

Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Читај повеќе

Прв телефонски разговор Путин-Бајден

Читај повеќе

Претседателот на Танзанија тврди дека Бог ги штити од корона: Вакцините не се добри

Читај повеќе

Полицијата го претресе станот на Алексеј Навални

Читај повеќе

СЗО: Речиси 96.000 луѓе починаа од коронавирус во светот за една недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Читај повеќе

Британскиот сој на коронавирусот детектиран во приватна лабораторија во Скопје

Читај повеќе