Скопјанец прободен со нож по семејна расправија

МВР соопшти дека 43-годишен скопјанец е прободен со нож по семејна расправија со сопругата, која по настанот е сместена во психијатриска болница.

Вчера во 17:50 часот во СВР Скопје, на улица „Христо Татарчев“ била приведена В.К.(43) од Скопје поради тоа што при семејна расправија со нож му нанела убодна рана на нејзиниот сопруг М.К.(43) од Скопје.

Од лекар на М.К. му биле констатирани телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. В.К. е обезбедена и пренесена во психијатриска болница.

Се работи на расчистување на случајот.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Хроника

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Откриени гости и странски државјанки во угостителски објект со забрана за работа во Охрид

Read more

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Read more

Во Скопје санкционирани 219 возачи, 18 за возење без возачка дозвола

Read more
 

Вести

Нови 361 заразени, починати 14, оздравени 2.116 лица

Читај повеќе

Кој е Армин Лашет, човекот кој би можел да ја наследи Ангела Меркел?

Читај повеќе

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриени гости и странски државјанки во угостителски објект со забрана за работа во Охрид

Читај повеќе

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Читај повеќе

Пристигнаа милион кинески вакцини во Србија, новинарите со приоритет во вакцинацијата

Читај повеќе

Дутерте: Претседателската работа не е за жени

Читај повеќе

Во Скопје санкционирани 219 возачи, 18 за возење без возачка дозвола

Читај повеќе

Почна најмасовната вакцинација против COVID-19 во светот

Читај повеќе