Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Во стан во Аеродром пронајден  е мртов маж, без траги на насилство, соопшто МВР.

Синоќа во 23:08 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во стан на подрачјето на Аеродром бил пронајден починат Д.Р.(62) од Скопје. 

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција.

реклама

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Пет клучни витамини кои треба да ги внесувате во текот на зимата

Read more

Која храна мора да ја изедеме истиот ден кога ќе ја зготвиме или отвориме?

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Хроника

Спасовски: Ќе се испитуваат комуникациите на осомничените со лица надвор од групата

Read more

Адвокатот на Љупчо Палевски на распит во полициска станица

Read more

Приведен маж осомничен за убиство во Крива Паланка

Read more

Побарана екстрадиција на Палевски поради убиствата

Read more
 

Вести

Во новиот закон, помилување може да има само ако е донесена правосилна судска пресуда

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасовски: Ќе се испитуваат комуникациите на осомничените со лица надвор од групата

Читај повеќе

Градски паркинг-Скопје утре нема да наплаќа за паркирање во зоните А, Б, Ц и Д

Читај повеќе
  • filter

7 декември 1993 година, почина Блаже Конески

Читај повеќе

Мајката на Вања: Сега ми е најважно да си го заштитам другото дете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што потпишаа Путин и саудискиот принц Бин Салман?

Читај повеќе

Ковачки: Возилото со кое е киднапирана Вања 3 дена било на скопските улици, Спасовски да одговори зошто не е детектирано од Сејф сити

Читај повеќе

Кумашинот на Путин ја регистрира „Втора Украина“ во Србија

Читај повеќе

Httpool се ребрендира во Aleph за да го зајакне меѓународниот развој на огласувачите и брендовите

Читај повеќе