„Skopje Calling“ одложен за септември

Наместо на 5 јуни, фестивалот „Skopje Calling“ ќе се одржи на почетокот од септември, потврди Авалон.

„Со голема надеж и оптимизам дека планетата Земја наскоро сепак ќе се врати во и со нормално темпо на живеење, сакаме да ве информираме дека поради актуелната состојба со коронавирусот, одлучивме да не ризикуваме и да не чекаме развој на состојбата, туку да го презакажеме фестивалот „Skopje Calling“ за 12 септември (наместо на 5 јуни) на истата локација, стадионот на АРМ“, стои во известувањето на Авалон продукција.

Популарниот фестивал нема да претрпи измени во поглед на настапувачите бидејќи, како што потврдуваат од продукциската куќа, сите го потврдиле својот настап и на новиот датум.

Тоа значи дека Vini Vici, Mahmut Orhan, Kiril Djajkovski и Cyrillic ќе ги видиме и на 12 септември во Скопје.

Што се однесува до оние љубители на музиката кои веќе имаат набавено карти, истите ќе важат и за новиот датум и не е потребна никаква промена или замена на веќе набавените карти.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

МК сцена

Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Read more

Прв трејлер за проектот „Тој и Таа“ на велешкиот театар

Read more

Водителот Драган Вучиќ почина од компликации од COVID-19

Read more
Денеска дури 7 концерти на #КултураВоВремеНаКорона

Денеска дури 7 концерти на #Култура ВоВремеНаКорона

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе