1.МФЛ 2019/20

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Фудбалскиот прволигаш од Чаир денеска го одржа првиот официјален тренинг по два и пол месеци пауза поради кризата со коронавирусот.

Шкупи гаи амбиции за излез во Лига Европа откако ќе продолжи прекинатата сезона, па затоа од денеска ги собра играчите и одржа прв тренинг.

Со оглед на тоа што сите странци во тимот останаа во Скопје, денешниот тренинг беше одржан во комплетен состав без никој да недостасува.

Сепак, одработија лесна тренинг-сесија и тоа без групирање. Со групни тренинзи тимот најави дека ќе стартува наскоро.

Во моментот на прекин по 23. коло Шкупи е на 5. место со 29 бодови, исто колку и Македонија ЃП. Третото место кое води во Лига Европа им бега 6 бодови, а таму се наоѓа Шкендија. Но, Шкупи ќе атакува и на 4. место со оглед на тоа што во зависност од развојот на настаните во Купот на Македонија може да се случи и тоа место да води во фудбалска Европа.

Фото: ФК Шкупи Скопје

Тагови
реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Фудбал

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Read more

Спорт

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе