Скорсезе подготвува серија базирана според животот на Мајк Тајсон

Режисерот Мартин Скорсезе се подготвува да креира биографска серија базирана според животот и кариерата на легендарниот Мајк Тајсон.

Во главната улога ќе биде Џејми Фокс, а мини-серијата ќе биде наречена „Tyson“. Дејството во неа хронолошки ќе го следи животниот пат и сите неволји на поранешниот боксер, фокусирајќи се на неговото бурно растење и воспитувањето.

„Се радувам што по подолго време ќе имам можност да ја раскажам мојата приказна. Со неодамнешното лансирање на Legends Only Leauge настаните и возбудата што настана кај обожавателите по моето враќање во рингот, мислам дека сега е вистинското време за вакво нешто. Среќен сум за соработката со Мартин и останатите од тимот, заедно ќе работиме за да овозможиме публиката не само да го следи мојот професионален и личен живот, туку и малку да се забавуваме и инспирираме“, изјави 54-годишниот Тајсон.

53-годишниот Фокс е добитник на Оскар за улогата на Реј Чарлс во биографскиот „Ray“ од 2004 година.

Тајсон се збогува со ракавиците во 2006 година, но минатиот ноември се врати во рингот.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе