Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Актерот Кристијан Бејл и режисерот Скот Купер работат заедно на уште еден филм, а станува збор за адаптација на романот Луис Бајард под назив „The Pale Blue Eye“.

Во трилерот се зборува за решавањето на низа убиства кои се случиле во 1830 година на американската воeна академија во Вест Поинт. Бејл ќе глуми детектив кој истражува убиства, а му помага младиот и интелигентен Едгар Алан По.

Планот е продукцијата да почне со снимање оваа есен. Ова е третиот заеднички филм на Купер и Бејл во нивната кариера по „Out of the Furnace“ и „Hostiles“.

реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе