Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Норвешкиот фудбалер Ерлинг Браут Холанд ги коментираше гласините дека можно е да ја напушти Борусија Дортмунд во еден од најголемите трансфери на сите времиња.

Холанд моментално се подготвува за новата сезона во дресот на Дортмунд, а откако го одработи тренингот даваше изјави за присутните медиуми.

Секако, главната тема беше можниот трансфер. Новинарите прашуваа дали има вистина во тоа што некои клубови се подготвени да издвојат дури 175 милиони евра за неговите услуги.

Норвежанецот понуди интересен одговор.

„Не сум разговарал со менаџерот од неделата и имам слушнато гласини во медиумите. Сепак, се надевам дека се само гласини, затоа што 175 милиони се премногу за еден човек“, изјави Холанд за медиумите.

URL

Норвешкиот напаѓач е посветен на Дортмунд и размислува само за тоа како може да ја подобри својата игра.

„Како прво, имам уште три години од договорот со Дортмунд и уживам тука. Но, се разбира, победите се најважни и тоа е она што го сакам“, додаде тој.

Да потсетиме, најголем интерес за напаѓачот покажа актуелниот европски шампион Челси, а беа споменати и Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Искрени илустрации за секојдневието на мајка со двегодишно дете

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Фудбал

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Read more

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Read more

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Read more

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Читај повеќе
  • filter

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ е подготвен за ММА

Читај повеќе

L'Equipe откри неверојатни детали од договорот на Меси со ПСЖ

Читај повеќе

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Читај повеќе

Холанд се смеел и се правел важен кога играч на Гибралтар му понудил размена на дрес

Читај повеќе

Нагелсман: Левандовски би бил одличен во НФЛ

Читај повеќе