Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Sky Sport Italia тврди дека Рома, Наполи и Јувентус се согласиле Аркадиуш Милик да се приклучи на Рома, а капитенот на репрезентацијата на БиХ Един Џеко да премине во „Старата дама“.

Договорот се очекува да биде официјализиран, имајќи предвид дека Џеко веќе ги договори личните услови со Јувентус, со плата од 7,5 милиони евра по сезона плус бонуси, а надоместокот за трансферот ќе изнесува 15 милиони евра.

URL

Милик ја забави целата работа противејќи се на одењето во Рома, но неговиот менаџер денеска имаше петчасовен состанок со луѓето од Рома во тренинг центарот Тригориа за да ги реши сите сомнежи.

Единствен чекор што останува во сагата е Милик да го продолжи договорот со Наполи до јуни 2022 година и да ѝ се придружи на Рома на позајмица со услов за задолжително купување, со што троошокот се распоредува на две сезони. Вкупната вредност на трансферот ќе изнесува 18 милиони евра плус до 7 милиони евра во бонуси.

URL

Sky Sport Italia објави дека сите три клуба се сложиле да се заврши работата пред отворањето на сезоната во Серија А.

Лекарските прегледи се закажани за утре, а ова значи дека Луис Суарес дефинитивно не е во плановите на Јуве, бидејќи прв избор на новиот тренер Андреа Пирло секогаш бил Џеко.

URL
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе