Слабеење со трчање: 12 совети како да почнете да слабеете веднаш

А.С.
/ 22.01.2022 / 09:25

Трчањето е еден од најдобрите методи за слабеење и докажано се трошат најмногу калории со трчање во споредба со другите кардио вежби.

Трчањето може да помогне во напорите за слабеење, но треба да се запомне дека како поминува времето треба да се менува темпото, времето или дистанцата, бидејќи телото се навикнува на физичката активност и почнува да троши помалку калории во споредба со претходно.

Ако трчате за да симнете килограми, јасно е дека колку повеќе трчате, толку повеќе трошите калории, но тоа не е единствената предност. Трчањето и физичката активност воопшто помагаат да се ослободите од стресот, ги зајакнуваат мускулите и ве прават побрзи и поагилни, исполнети со енергија и свежина.

Како да почнете со слабеење со трчање уште денес? Погледнете го ова видео со 12 совети и посветете се на остварување на вашата фитнес цел.

Remote video URL
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Фит

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Read more

За цврсти и убави раце: 12 минути најдобри вежби со тегови

Read more

Што јаде Ибра за да биде во топ форма?

Read more

Какви промени може да очекувате ако пешачите секој ден по 30 минути?

Read more
 

Магазин

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе

10 болести кои ги наследуваме од мајката

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Читај повеќе

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Читај повеќе

Болки што укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Родителски совети кои никогаш не треба да ги слушате

Читај повеќе
  • play_arrow

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Читај повеќе

Јапонците направија „машина за соништа“: Како да гледате видео

Читај повеќе

Кои се симптомите на мајмунски сипаници?

Читај повеќе