Слушнете како звучи новото Lamborghini

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12.

Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ги прославија во автомобилскиот свет.

„Разјарениот бик“ се враќа со стил и веќе знаеме како ќе звучи.

Проектот што уште нема име, почна минатиот октомври кога Lamborghini го најави новиот модел што се развива само за потребите на компанијата и ќе се користи за трки.

Lamborghini 830 HP V12 припаѓа во категоријата на славните модели Ferrari FXX-K и McLaren Senna GTR. За разлика од овие автомобили ои исто така може да бидат и патнички, новото Lamborghini нема да го видите низ град или на отворен пат, туку само на тркачките патеки.

реклама

Чекај да те растегнам малку

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

Авто новости

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Read more

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Read more

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе
  • filter

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Читај повеќе
  • filter

BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

Читај повеќе
  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе
  • filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Читај повеќе

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Читај повеќе

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Читај повеќе