Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Три нови смартфони на Motorola пристигнуваат на европскиот пазар, откако се појавија во Бразил и Индија.

Moto G9 Play ќе чини 170 евра во Белгија, Германија и Холандија, 190 евра во Франција, 200 евра во Шпанија, 230 во Италија, а во Велика Британија 160 фунти.

Moto G9 Plus во Европа ќе чини нешто помалку од 350 евра.

Се очекува да пристигне и моделот Moto E7 Plus, но засега не е позната неговата цена.

Moto G9 Play и E7 Plus се речиси идентични, а се разликуваат според процесорот, едниот има Snapdragon 662, другиот има Snapdragon 460 процесор, така што нè очекува слична цена.

Moto G9 Play има 6,5-инчен IPS LCD екран со резолуција од 1.600x720 пиксели и формат 20:9, а доаѓа со 4 GB RAM и 64 GB интерна меморија. Позади се сместени 3 камери: главната од 48, 2 MP и сензор за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 8 MP. Уредот го напојува батерија од 5.000 mAh и поддржува брзо полнење.

Сите уреди го користат оперативниот систем Android 10.

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Мобилни

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Read more

Samsung наскоро ќе претстави 3 модели од серијата Galaxy S

Read more

Само во една земја iPhone 12 мора да се продава со слушалки

Read more

Познати деталите за новиот Motorola Moto E7

Read more

Гик

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Читај повеќе

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

Читај повеќе

Контроверзен експеримент на британските научници за побрз развој на COVID-19 вакцина

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Читај повеќе
  • filter

Победниците на Nikon Small World 2020

Читај повеќе
  • filter

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Читај повеќе