Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Поранешниот холандски репрезентативец Весли Снајдер изјави дека не жали како се развила неговата фудбалска кариера.

– Можев да станам како Меси или Кристијано Роналдо, едноставно не сакав, рече Снајдер во интервјуто за веб-страницата на Џанлука Ди Марцио.

Уживав во животот, понекогаш си дозволував себе си една чаша за вечера. Лео и Кристијано се сосема различни, тие се жртвуваа многу заради кариерата. Сепак, не жалам за ништо, мојата кариера сепак испадна одлична, додаде Снајдер.

Тој е освојувач на бронзен медал на Европското првенство 2004 со репрезентацијата на Холандија, а има сребро од 2010 и бронза од 2014 на Мундијалите.

На клупско ниво, Снајдер играше за Ајакс, Реал, Интер, Галатасарај, Ница и Ал-Гарафу. Има шампионски трофеи во првенставата на Холандија, Шпанија, Италија и Турција, ја освои Лигата на шампиони со Интер на Жозе Мурињо во 2009/10 играјќи заедно со нашиот Горан пандев. Во 2010 година, Снајдер го зазеде второто место во гласањето за Златната топка.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Од денеска скопјани ќе се возат во нови автобуси

Read more

Фудбал

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Read more

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Read more

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе