Снајди се и паркирај под сенка

Скопје и сѐ е можно! За паркинг место, особено бесплатно, скопјани се подготвени да отидат каде било, очигледно.

Фото: Кајгана

Ова е под мостот „Мајка Тереза“, сликано изминатиов период.

Дали некој контролира каде сѐ се паркираат скопјани и зошто воопшто е дозволен пристап на автомобили на самиот кеј на реката Вардар? Или можеби ние не знаеме дека ова е нов мини-паркинг од градските или општинските власти? Можеби е само за „привилегирани“!?

Град Скопје?

Општина Центар?

ПОЦ?

Ениуан?

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

#мкфејл

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Најважното по обичај е со мали букви

Read more

Снајди се и паркирај под сенка

Read more

Од градот, за пример

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе