Снимен моментот на експлозивна ерупција на вулкан во Јапонија

МАКФАКС
/ 29.11.2023 / 08:40

Минатата недела, јапонски вулкан лоциран на островот Нииџима, 150 километри јужно од Токио, експлозивно еруптираше. Јапонската крајбрежна стража го сними моментот на ерупцијата и ја објави снимката вчера.

Властите наведуваат дека ерупцијата достигнала висина од околу 200 метри, пишува BBC.

Вулканскиот остров е создаден пред десет години. Неговото име се преведува како – „нов остров“.

реклама

Свет

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Документ од 2022 открива кои биле условите на Путин за мир

Read more

Франција нема да испрати свои војници во Украина за воени операции, изјави францускиот министер

Read more

Војник во Германија уби четири лица од кои едно дете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more
play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more