Снимка од дрон открива: Морничавиот Чернобил стана уште поморничав

Поминаа 33 години откако украинскиот град Припјат стана град на духовите. Низа експлозии во нуклеарната електрана Чернобил резултираа во една од најголемите еколошки катастрофи во историјата. На YouTube е објавена снимка од напуштениот град, направена со дрон.

Снимени се морничави глетки од празните згради, болници, уништени и заборавени забавни паркови. Морничавиот Чернобил сè уште привлекува внимание, можеби и поради големиот интерес за серијата „Chernobyl“ која станува сè повеќе популарна.

реклама

Живот

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Read more

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Read more

Одржливата мода во фокусот на Моден викенд Скопје: Дали сме подготвени?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more