Снимка од дрон открива: Морничавиот Чернобил стана уште поморничав

Поминаа 33 години откако украинскиот град Припјат стана град на духовите. Низа експлозии во нуклеарната електрана Чернобил резултираа во една од најголемите еколошки катастрофи во историјата. На YouTube е објавена снимка од напуштениот град, направена со дрон.

Снимени се морничави глетки од празните згради, болници, уништени и заборавени забавни паркови. Морничавиот Чернобил сè уште привлекува внимание, можеби и поради големиот интерес за серијата „Chernobyl“ која станува сè повеќе популарна.

реклама

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more