Снимка од дрон открива: Морничавиот Чернобил стана уште поморничав

Поминаа 33 години откако украинскиот град Припјат стана град на духовите. Низа експлозии во нуклеарната електрана Чернобил резултираа во една од најголемите еколошки катастрофи во историјата. На YouTube е објавена снимка од напуштениот град, направена со дрон.

Снимени се морничави глетки од празните згради, болници, уништени и заборавени забавни паркови. Морничавиот Чернобил сè уште привлекува внимание, можеби и поради големиот интерес за серијата „Chernobyl“ која станува сè повеќе популарна.

реклама

Живот

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

„Татко ми без размислување го даруваше неговиот бубрег за да го спаси мојот живот“

Read more

Медицинско чудо: Бебе во „водена обвивка“ се роди на ГАК

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more