Снимка од единствениот пораз на Хабиб стана хит на интернет

Неодамна Хабиб Нурмагомедов се повлече од ММА борбите, откако ја извојува неговата 29 победа во кариерата и тој е единствениот елитен борач кој заминал во пензија без пораз во ММА.

Но, додека нема изгубено борба во ММА, пред 15 години Хабиб доживеал пораз на еден комбат самбо турнир. Снимката од тој пораз, за кој руските медиуми тврдат дека е единствениот во кариерата, повторно стана хит на социјалните мрежи откако Дагестанецот најави повлекување.

На 17-годишна возраст Хабиб бил во финалето на самбо првенството во Русија до 68 кг, а неговиот противник бил 20-годишниот Магомед Ибрагимов од Чеченија.

По поразот, младиот Дагестанец клекнал и заплакал, не можејќи да ги сокрие чувствата по борбата.

Remote video URL
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Останати спортови

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Read more

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе