Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Возачите на автопатот во Чешка снимија необична глетка, а тоа е волид во стилот на Ферари што наликува на оние од ГП2 серијата.

Болидот е снимен на автопатот D4 кој води од Прага до границата со Германија. Возењето вакво возило е нелегално, а сличен случај полицијата истражувала и во 2019 година откако болид бил забележан на истиот автопат. Сопственикот на болидот бил пронајден, но тој тврдел дека не бил во кокпитот. Полицијата тогаш немала докази, па тој останал неказнет.

Овој нов случај ги натера корисниците ширум интернетот да се потсмеваат на Ф1 тимот на Ферари за неговите стратешки грешки кои доведоа до неколку лоши резултати.

Исто така, во коментарите се наведува дека звукот на болидот е многу подобар од оној на актуелните Формула 1 болиди.

Неофицијално, овој пат полицијата го пронашла возачот и го привела.

Remote video URL
Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Android 14 доаѓа утре, што да очекуваме?

Read more

Чек дис аут

Зошто авиони и дронови не може да летаат над Дизниленд?

Read more

Би носеле Audi очила?

Read more

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Read more

Лука подучува: Што е прав пармезан и зошто да не користите било каков

Read more
 

Магазин

Пита од тиква - омилен американски десерт идеален за есенските денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите ѝ се смеат на Парис Хилтон за одењето по модната писта

Читај повеќе

7 намирници штетни за срцето и една здрава

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот бургер сос по рецепт на Џејми Оливер

Читај повеќе

Грижата за домот го продолжува животот

Читај повеќе

Суперхрана што помага против висок холестерол

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто авиони и дронови не може да летаат над Дизниленд?

Читај повеќе

Храбро, разиграно, во боја: dm ја бои оваа есен во шарени бои

Читај повеќе

Кои витамини и минерали им требаат на жените по 40-тата година?

Читај повеќе