Со лизгалка му го расече лицето

Хокеарот на Винипег Џетс, Морган Барон, уште долго ќе го памети дуелот против Вегас Голден Најтс откако противничкиот голман со лизгалка му го исече лицето.

Во првата третина имаше типичен хокеарски карамбол пред голот на домашниот тим од Лас Вегас. Настрада Барон кој со лицето налета на испружената нога на паднатиот голман Лоран Бросоа.

Лизгалката му се зари во лицето, по што доби расекотина над окото. Веднаш го напушти мразот и заврши со неколку конци. Сепак, подоцна се врати во игра, а неговиот Винипег победи со 5:1 и поведе со 1:0 во четвртфиналето од плеј-офот на Западната конференција во НХЛ.

реклама

Останати спортови

КОЛОРРАН – атлетска трка која станува скопска традиција

Read more

Цегај го урна светскиот рекорд на 5.000 метри

Read more

Шведски атлетичар го направи незамисливото: Дуплантис ги заобиколи законите на физиката

Read more

Анаконда зафат за спактакуларна УФЦ вечер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во устата на предаторот

Read more
play_arrow

Манев: На Италија никој не може да ѝ се заканува, но фудбалски е да се надеваш на позитивен резултат

Read more
play_arrow

Моментот кога се повреди српскиот кошаркар што остана без бубрег

Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за The Little Mermaid

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои го владеат трансфер бизнисот

Read more
play_arrow

Јога вежби за луѓето со седечка работа

Read more
play_arrow

Упорен кенгур напаѓаше туристи во Перт

Read more
play_arrow

4 чекори како да го стопите масното ткиво на градите

Read more
play_arrow

Топ 10 интервјуа на познати дадени на за нив странски јазик

Read more
play_arrow

Пет готвачки вештини што треба да ги совладате, според Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Храна што ќе ви даде неограничена енергија за вежбање

Read more