Со недели го барал автомобилот паркиран во катна гаража

Маж од гратче во северозападна Германија покрај холандската граница, бил толку збунет во поголем град што три недели не можел да најде каде го паркирал својот автомобил.

62-годишниот човек на почетокот на февруари го паркирал своето возило во катната гаража во Оснабрик, град со 165.000 жители, и отишол на состанок.

„Веќе не знам колку пати бевме во Оснабрик да го бараме автомобилот“, изјави ќерка му во средата.

Тој немал ни билет за паркирање со името на паркингот бидејќи рампата била отворена затоа што издавачот на картички не работел, вели таа.

Татко ѝ возел од гратчето Бентхајм во Долна Саксонија до Оснабрик на 3 февруари. Кога влегол во градот барал паркинг во близина на центарот, се паркирал во гаражата и подоцна не можел да се сети каде се наоѓа.

Три недели таткото и ќерката пребаруваа многу гаражи во Оснабрик, каде што има 15-ина само во центарот.

На крајот контактирале со медиумите и некој дојавил дека тој го нашол нивното возило.

Автомобилот се наоѓал во хотелска катна гаража во центарот на градот.

реклама

Чек дис аут

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Read more

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Read more

Дај ми да се напијам

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Читај повеќе

Како да препознаете лажно извинување?

Читај повеќе

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Читај повеќе

Зошто ни се спие кога врне?

Читај повеќе

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе