Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Кике Сетјен ќе ја води Барселона и следната сезона, потврди претседателот на каталонскиот клуб Жузеп Марија Бартомеу.

Сетјен го наследи Ернесто Валверде среде сезона, по многу лоши резултати на клубот, но играта на Барса не се смени многу и речиси е сигурно дека Реал Мадрид ќе ја освои титулата.

Но, и без титула, клупата му е сигурна на Сетјен.

„Сетјен ќе ја однесе екипата во Лигата на шампиони. Тој има намера да ја води екипата и следната сезона, а наша обврска е да се држиме до договорот што го потпишавме“, рече Бартомеу.

Сетјен има договор со Барселона до јуни, 2022 година.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе