Со ваква екипа за дезинфекција короната нема шанси во Битола

Во Битола нема ниту еден потврден случај на заразено лице со коронавирусот, но сепак мерките за изолација и полицискиот час важат и за градот на конзулите.

Сепак, со ваква екипа за дезинфекција коронавирусот нема шанси да преживее во Битола. Битолчани, почитувајте ги мерките, седете дома, јунаков ќе ве чува.

А ние ќе покренеме апел да прошара малку и по другиве градови со ова, очигледно ефикасно, средство за дезинфекција.

реклама

Забава

Само малку да те погалам

Read more

Татковците се неверојатни

Read more

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more

Да се повозам малку, фејл компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more