Со Вегета Фант времето може да се купи

Новиот асортиман на Вегета Фант мешавините нуди кулинарски решенија за секој ден. Вегета фант дава одговор на постојаните прашања за тоа што да се готви утре и дава можност да подготвите висококвалитетни и вкусни оброци брзо, едноставно и лесно. Секој производ е рецепт за ново фантастично јадење. И вештите готвачи, но и оние кои што се помалку вешти во кујната со Вегета Фант можат да подготват вкусно јадење. Без разлика дали сакате брз оброк со тестенини, зеленчук или со месо, Вегета Фант ви го нуди најпрактичното решение.

Отсега, можете да го збогатите вашето мени со нови Вегета Фант производи: за шпагети болоњезе, за лазањи, за запечени тестенини болоњезе, за запечени тестенини со шунка и сирење, односно Вегета Фант за сос од печурки и сос од сирење. Сите производи се произведени од најквалитетни состојки и се без додадени подобрувачи на вкус.

Со Вегета Фант времето може да се купи!

Вегета Фант сос од сирење
Совршено кремаст и нежен, Вегета Фант сосот од сирење е идеален додаток на сите видови јадења. Без разлика дали јадете зеленчук во жешките летни денови или уживате во некои специјалитети со месо, сосот со сирење не можете, а да не го употребите.

Вегета Фант сос од печурки
Сосот од печурки Вегета Фант е збогатен со сушен вргањ и шампињони и како таков им дава специфичен вкус на јадењата од месо, тестенини или ориз.

Пробудете ги вкусовите на есента и мирисните шуми; подгответе го вашиот омилен специјалитет со сос од печурки веќе денес, а за свечени пригоди предлагаме да го оплемените вашиот оброк со додавање на слатка павлака, путер или коњак.

Вегета Фант за шпагети болоњезе
Шпагети болоњезе е едно од најпопуларните јадења кое редовно се подготвува во многу домови, а штом ќе ја откриете мешавината Вегета Фант за шпагети болоњезе, тоа ќе стане чест гостин и кај вас.

Вегета Фант мешавината за болоњезе сос е одличен избор затоа што содржи дури 31% сушени домати. Сега, кога го откривте рецептот за најдобар сос болоњезе, размислете внимателно со кого ќе го поделите.

Вегета Фант за лазањи
Со месо или вегетаријанска лазања, тоа го оставаме на ваши избор – но на крајот на денот тоа навистина е ирелевантно кога имате толку многу добра основа.

А најдобрата основа за совршени лазањи е мешавината за лазањи од Вегета Фант која содржи сушен кромид, домати, магдонос и целер.

Запечени тестенини со шунка и сирење
Чиста класика! Шунка и сирење природно си одговараат заедно, но кога ќе ги додадете тестенините кои претходно не треба да се готват, добивате вкусно и убаво јадење, па дури и најмладите можат да го подготвуваат со вас.

Запечени тестенини болоњезе
Идеално јадење кога не знаете што да готвите или немате доволно време за поголеми кулинарски предизвици. Едноставно и брзо за подготовка, без претходно да се готват тестенините, без миење садови и нередот во кујната. Сушените зачини даваат богат медитерански вкус на мешавината која е без додадени подобрувачи на вкус. Практично, брзо и вкусно.

*Промотивен текст

реклама

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Read more

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more

Идеја за појадок: Мафини со сирење и сушени домати

Read more

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Read more

Магазин

Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Читај повеќе

Фјури со лична приказна за расизмот: Ме дискриминирале бидејќи сум чергар

Читај повеќе
  • play_arrow

Студија за коронавирусот: Децата ретко се преносители на заразата

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Читај повеќе

Пронајдена досега најстарата градба на древните Маи

Читај повеќе
  • play_arrow

Педофил осомничен за киднапирање на малата Меделин, 13 години по нејзиното исчезнување

Читај повеќе

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Читај повеќе
  • play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Читај повеќе