Една е Софија Вергара

Софија Вергара блесна на доделувањето на Еми наградите 2022

Б.С.Б.
/ 13.09.2022 / 20:14

Софија Вергара беше една од водителките на 74-тото доделување на Еми наградите. За таа прилика беше облечена во жолта тоалета на Dior која совршено ги истакна нејзините бујни гради и витата става. Нејзината појава ги засени присутните.

Доделувањето на наградите се одржа синоќа, а меѓу добитниците на престижните признанија се и Зендаја и Аманда Сејфрид.

На доделувањето присуствуваа многубројни уметници, а модниот стил на црвениот килим беше фасцинантен.

Особено големо внимание привлече актерката Софија Вергара која се најде во улога на водител.

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Стил

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more

Божествен, солен бакнеж...

Read more
 

Магазин

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе

Направете сами: Домашен пилинг против сува кожа на рацете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Читај повеќе

Како да знаете дека е време за нов почеток?

Читај повеќе