Соиграч на Алиоски: Не би сакал да сум во карантин со него, цело време вика

Дефанзивецот на Лидс и соиграч на нашиот Езџан Алиоски, го потенциране токму македонскиот фудбалер како личност со која не би сакал да биде ставен во карантин.

Лук Ајлинг е заменик капитен на Лидс Јунајтед, тим од Чемпионшип во кој соблекувалната ја дели со македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски. Ајлинг игра како централен или десен бек.

Тој одговараше на прашање поставени од навивачите, а меѓу нив имаше и едно на кое требаше да одговори кој играч би бил најдобар партнер за во карантин, а кој најлош.

„Џи! Тој 24/7 нон стоп не престанува да се дере, да вика, секогаш има нешто на ум, така да 100 посто Џи, најлошата личност со која може да се биде во карантин“, вели Ајлинг.

Инаку, за најдобра личност за во карантин го одбра Калвин Филипс, играч од средниот ред за кого вели дека е секогаш насмеан.

Прашањето со Алиоски почнува од 2:00:

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Фудбал

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

Read more

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Read more

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Read more
 

Спорт

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе