Сок од три состојки го намалува гладот ​​и го поттикнува слабеењето

Губењето на килограми е процес за кој е потребно да се обрне внимание на повеќе фактори. Покрај физичката активност и контролираната исхрана, која во никој случај не вклучува гладување, во овој процес можат да ви помогнат и малите нутриционистички трикови.

Еден од нив е сокот од три моќни намирници, кој го намалува чувството на глад, го забрзува метаболизмот, дава енергија и ни помага да се ослободиме од вишокот маснотии од телото.

Напитокот направен од јаболков оцет и мед е стар сојузник на слабеењето, а сега му се придружува и грејпфрутот кој меѓу другото го стабилизира нивото на шеќер во крвта и го подобрува разградувањето на мастите.

Потребни состојки:
  • 1 чаша свеж сок од грејпфрут
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 1 лажичка мед
Подготовка:

Многу е едноснво: сè убаво измешајте додека состојките целосно не се соединат. Сокот пијте го пред сите три обилни оброци (појадок, ручек и вечера).

Постапката повторувајте ја секој ден, седум дена по ред, а потоа направете пауза една недела и повторете ја постапката.

Доколку не можете да ја поднесете горчината на грејпфрутот, заменете го со свежо цеден сок од портокал, но секој втор ден. Значи, еден ден издржете го горчливиот грејпфрут, а наредниот заменете го со портокал.

Тагови
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Здравје

Објавена листа на земји со највисоки стапки на дијабетес, каде се рангира Македонија?

Read more

Како доаѓа до предозирање со алкохол и какви последици по здравјето може да остави?

Read more

Кога да се посомневате во проблеми со тироидната жлезда?

Read more

Што открива бојата на вагиналниот исцедок и кои се последиците ако го игнорираме?

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе