Фудбал

Солскјер: И самиот Ерера не знае зошто е „повреден“

12. април 2019 - 17:00 | МИА

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го прокоментира отсуството на халфот Андер Ерера од составот.

Норвежанецот навести дека Шпанецот веќе размислува за иднина надвор од англискиот гигант.

– Можеби причината за неговата повреда е загриженоста за неговата иднина. И самиот тој не знае зошто е повреден. Едвај ќе го видиме во натпреварите против Вест Хем и Барселона. Можеби Андер ќе се врати за натпреварите со Челзи и Манчестер Сити, рече Солскjер.

Според гласините, Ерера ќе го напушти „Олд Трафорд“ во текот на летото и ќе замине во ПСЖ. Тој не успеа да се разбере со Јунајтед за нов договор, а сегашната плата од 80.000 фунти неделно не го задоволува

Коментирај