Солскјер и Шо се спасија од казни

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер и одбранбениот фудбалер Лук Шо, се спасија од дисциплинска постапка од страна на федерацијата, затоа што го критикуваа Стјуарт Атвел, главен судија на натпреварот од 26. коло во Премиер лигата против Челси (0:0), пренесува The Athletic.

Во првото полувреме, Атвел да досуди удар од белата точка за Манчестер, откако топката го удри во рака на играчот од средниот ред на Челси, Калум Хадсон-Одои.

Шо во интервјуто по мечот изјави дека Атвел не даде пенал за да избегне непотребни разговори. Солскјер рече дека „тренерите вршат притисок врз судиите со поплаки за пенали“.

ФА одлучи дека коментарите од претставниците на Манчестер Јунајтед не кршат никакви правила.

Манчестер Јунајтед е втор во Премиер лигата со 50 бода од 26 кола. Четата на Солскјер заостанува 12 бода зад водечкиот Манчестер Сити.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе