ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Предводникот на „Црвените ѓаволи“ седи мирно на земја и покрај одличниот старт на новата сезона на неговиот тим и ентузијазмот дека конечно ќе се бори за титулата.

Оле Гунар Солскјер има одличен старт на сезоната и со 4 победи и 1 нерешена е на делба на првото место заедно со Челси и Ливерпул. Доаѓањето на Кристијано Роналдо дополнително ги загреа навивачите кои сега гледаат тим кој треба да се бори за титулата.

Синоќа Манчестер потврди дека има победнички менталитет откако славеше на тешкото гостување кај Вест Хем иако губеше со 1:0. Роналдо израмни, а Џеси Линдгард во 89. минута го постигна победничкиот гол. Длабоко во надополнувањето нововлезениот Марк Нобл промаши пенал откако Давид де Хеа го одбрани неговиот удар.

„Одиграни се само пет натпревари од сезоната. Веројатно синоќа бев пред отказ. Така функционираат работите во Манчестер Јунајтед“, вели Солскјер на новинарско прашање дали Јунајтед се бори за титула.

„Зсалуживме три бода. Тешко е да се игра тука. Се надевам дека овие поени ќе направат разлика. Што се однесува на титулата, ајде да видиме за тоа накај април-мај“, додаде тој.

„Мора да се браниме подобро. Мора да му направиме на противникот потешко да нѐ пробива. За примениот гол, поради некоја причина поставеноста ни беше лоша и ќе треба да поработиме на тоа“.

Тимот на норвешкиот стратег наредниот предизвик во има в сабота кога на „Олд Трафорд“ гостува Астон Вила.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Фудбал

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Read more

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Read more

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе