Сончево и потопло, повремено засилен ветер во Повардарието

Скопје, 16 јуни 2021 (МИА) – Времето во земјава денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 6 до 15, а максималната ќе достигне од 22 до 31 степен.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 28 степени.

Во следните денови во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во планинските региони. Температурите ќе бидат во постепен пораст.

реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Македонија

Нападот врз новинари ќе се третира како напад врз службено лице

Read more

Македонците и понатаму се вакцинираат на Белградскиот саем

Read more

Регистрирани 39 нови случаи на COVID-19, најмногу во Тетово

Read more

Во следните денови портокалов метео аларм, температури и над 40 степени

Read more
 

Вести

Во Мексико во 2020 година убиени повеќе од 36.500 луѓе

Читај повеќе

Закани со гилотина за политичарите кои се залагаат за здравствен пасош во Франција

Читај повеќе

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“

Читај повеќе

Во Израел над 2.000 новозаразени за 24 часа

Читај повеќе

Откриена децениска злоупотреба на деца во сиропиталиштата во Лондон

Читај повеќе

Нападот врз новинари ќе се третира како напад врз службено лице

Читај повеќе

Европол откри измама: Лажно месо и лажен алкохол најдени во Хрватска

Читај повеќе

Кина го проширува нуклеарниот арсенал

Читај повеќе

Македонците и понатаму се вакцинираат на Белградскиот саем

Читај повеќе