Сончево и релативно топло време, температури до 20°C

Времето денеска, наутро со услови за појава на магла по одделни котлини.

Преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4°C, а максималната ќе достигне од 13 до 20°C.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 17°C.

За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец, а од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни.

Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање.

реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more

Македонија

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more

Украс во Владата ќе биде и портрет од техничкиот премиер во заминување - Талат Џафери

Read more

Сончево и топло со температури до 35 степени

Read more

Без вода дел од Општина Карпош

Read more
 

Вести

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Читај повеќе

Дете искасано од улично куче во Долно Лисиче

Читај повеќе

Златна рамка од 18 до 20 јуни во МКЦ: Нови македонски филмови, презентации, трибини

Читај повеќе

Украс во Владата ќе биде и портрет од техничкиот премиер во заминување - Талат Џафери

Читај повеќе

Европскиот парламент остана без пратеници Роми

Читај повеќе
  • play_arrow

Страшна глетка: 28 луѓе висат надолу откако се заглавија во забавен парк во САД

Читај повеќе

Сончево и топло со температури до 35 степени

Читај повеќе

Без вода дел од Општина Карпош

Читај повеќе

Во недела посебен режим на сообраќај во Oпштина Илинден поради велосипедска трка

Читај повеќе