Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 20 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 26 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 36 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Следува период на стабилно и топло време со пораст на дневните температури, кои до средината на наредната недела на повеќе места ќе надминуваат 35, а во југоисточниот дел од земјата ќе достигнат и 39 степени.

В недела и понеделник во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност со услови за пороен дожд и грмежи. Од втората половина на наредната недела температурата ќе биде во опаѓање, а ќе има и нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Read more

Македонија

Фетаи ја ослободи Рангелова од обвинението за „Насилство во Општина Центар”

Read more

„Пајакот“ синоќа правеше чистка на пешачката зона на кеј „13 Ноември“

Read more

Утре без струја делови од општините Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров

Read more

COVID-19 е најважен предизвик за државата во следните месеци

Read more

Вести

Северна Кореја уби и спали јужнокорејски службеник

Читај повеќе

Фетаи ја ослободи Рангелова од обвинението за „Насилство во Општина Центар”

Читај повеќе

Поведена истрага против скопјанка за поседување хероин

Читај повеќе

Кривична за фалсификување дозвола за движење за време на „полициски час“

Читај повеќе
  • filter

„Пајакот“ синоќа правеше чистка на пешачката зона на кеј „13 Ноември“

Читај повеќе

Утре без струја делови од општините Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров

Читај повеќе

Околу 60% од Словенците ќе се вакцинираат против COVID-19

Читај повеќе

COVID-19 е најважен предизвик за државата во следните месеци

Читај повеќе

Гоце Делчев е македонски револуционер, но и Бугарите го чествуваат, порача државниот врв

Читај повеќе