Сончево и топло, температура до 39°C

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена, а попладне на места зголемена облачност. 

Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 32 до 39°C. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, слично време со умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде околу 17, а максималната ќе достигне до 37°C.

За утре се очекува благо опаѓање на дневната температура поради засилениот североисточен ветер. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Македонија

21 година од загинувањето на армиските припадници кај Карпалак

Read more

На „Табановце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ од 30 минути до еден час

Read more

Сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Read more

На „Табановце“ за влез и излез се чека околу еден час, на „Богородица“ за излез до 30 минути

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Русија ја објави состојбата на нуклеарниот реактор по гранатирањето

Читај повеќе

Предложен притвор за осомничен за семејно насилство: Се заканувал дека ќе го убие целото семејство

Читај повеќе

Британските туристи во Шпанија ќе се „испечат“, предупредува шефот за туризам

Читај повеќе

Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Читај повеќе

Под мотото „Ритам на стихот, ритам на животот“ ќе се одржат 61 Струшки вечери на поезијата

Читај повеќе

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Читај повеќе

Шефот на ОН: Повторно ни се заканува нуклеарен конфликт

Читај повеќе

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Читај повеќе

21 година од загинувањето на армиските припадници кај Карпалак

Читај повеќе