Сончево и топло време со температури до 17°C

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб, а во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе достогнат до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура изнесува -2 степени, а дневната ќе достигне 14°C.

Утре времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 20 Целзиусови степени.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Македонија

Таравари: Вработувања во здравството ќе има, но покачување плати тешко до крајот на годинава

Read more

Од полноќ нови цени на горивата

Read more

Уништени 8,7 тони небезбедна храна по спроведените вонредни контроли во Дојран, Охрид, Струга и Преспа

Read more

Температури до 39°C, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Read more
 

Вести

Полнач за мобилни итно повлечен од српскиот пазар поради опасност од пожар и струен удар

Читај повеќе

Кампањата на Камала Харис собра речиси 50 милиони долари за помалку од еден ден

Читај повеќе

Таравари: Вработувања во здравството ќе има, но покачување плати тешко до крајот на годинава

Читај повеќе

Од полноќ нови цени на горивата

Читај повеќе

Дали само Мишел Обама може да го победи Трамп на избори?

Читај повеќе

Уништени 8,7 тони небезбедна храна по спроведените вонредни контроли во Дојран, Охрид, Струга и Преспа

Читај повеќе

38-годишен скопјанец пронајден мртов во мотел во Чаир

Читај повеќе

Обама ја поддржа одлуката на Бајден и предупреди: Се наоѓаме во непознати води

Читај повеќе

Захарова: Медиумите и политичките кругови ја криеја вистината за психичката состојба на Бајден

Читај повеќе