Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -12 до -4, додека дневните ќе бидат во интервал од 1 до 8 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу -9 и дневна до 5 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно и студено време. Утринските температури ќе бидат ниски, особено утре кога на места ќе се спуштат и под -10 степени. Зголемување на облачноста ќе има во петок и во понеделник. 

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Македонија

Филипче: Ја чекаме дефинитивната листа на патници, има разлика дали се наши или државјани на Косово

Read more

Филипче: Став на Комисијата е онлајн-настава, освен за првачињата

Read more

Денеска 141 случај на COVID-19, ја надминавме бројката од 12.000 заразени

Read more

МЗ: Ниту еден од патниците од авионот за Финска немал решение за изолација

Read more

Вести

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Читај повеќе

Русија и СЗО преговараат околу можна проверка на руската вакцина

Читај повеќе

Директор на The New York Times очекува згаснување на печатените медиумите за 20 години

Читај повеќе

Филипче: Ја чекаме дефинитивната листа на патници, има разлика дали се наши или државјани на Косово

Читај повеќе

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Читај повеќе

Филипче: Став на Комисијата е онлајн-настава, освен за првачињата

Читај повеќе

Денеска 141 случај на COVID-19, ја надминавме бројката од 12.000 заразени

Читај повеќе