Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од 13 до 20 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 32 степена.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Утре попладне локално ќе има нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Во четврток преку денот ќе преовладува променливо облачно, ветровито и посвежо време со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, вдолж Повардарието на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Македонија

Корона кризата ги извади на површина слабостите во домашниот туризам

Read more

Припадник на Алфите треба да сведочи во случајот „Монструм”

Read more

Ситуацијата со COVID-19 во Прилеп е сериозна, болницата прима сѐ помлади пациенти

Read more

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Read more

Вести

Корона кризата ги извади на површина слабостите во домашниот туризам

Читај повеќе

Припадник на Алфите треба да сведочи во случајот „Монструм”

Читај повеќе

Ситуацијата со COVID-19 во Прилеп е сериозна, болницата прима сѐ помлади пациенти

Читај повеќе

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека закрепнуваше во Берлин, во Русија сè му запленија

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени 3 лица

Читај повеќе

Приведен скопјанец поради недозволена трговија со оружје и дрога

Читај повеќе

Земјотрес од 4,2 степенa во Истанбул

Читај повеќе