Сончево со мала до умерена облачност и ветер

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од минус три до пет, а максималните ќе достигнат од седум до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималните температуро ќе се спуштат до нула, а максималните ќе достигнат до 12 степени.

В сабота ќе преовладува претежно облачно време, а в недела и в понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Се огласи и Роналдо

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Македонија

Минималната потрошувачка кошничка во ноември 51.714 денари

Read more

Лажни се пријавите за бомби во училиштата и во Народна банка

Read more

Спасовски: Пријавите за бомби се класичен пример на хибридни закани

Read more

Милков: Денес за прв пат заеднички ја празнуваме дејноста на Свети Климент Охридски

Read more
 

Вести

Приведени две лица од Делчево за „перење пари“

Читај повеќе

Авион со 228 патници принудно слета во Барселона, 28 се обиделе да побегнат

Читај повеќе

Путин: Русија не е луда

Читај повеќе

Илон Маск веќе не е најбогатиот човек во светот

Читај повеќе

Платеничката група Вагнер отвори „центар за пријателство и соработка“ во Србија

Читај повеќе

Талибанците јавно егзекутираа човек за прв пат откако се вратија на власт

Читај повеќе

Уапсен велешанец поради напад на поранешна вонбрачна партнерка

Читај повеќе

Масовни отпуштања во технолошкиот сектор - дали се најава за подлабока криза?

Читај повеќе

Минималната потрошувачка кошничка во ноември 51.714 денари

Читај повеќе