Сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, а максималната температура ќе биде од -3 до 5 Целзиусови степени.

Утринските температури се движеа од -14 Целзиусови степени во источните предели, до -5 степени во јужните. Максималните дневни температури ќе достигнат вредности од -1 степен во Маврово, до 8 степени во Гевгелија. Во главниот град Скопје, температурата ќе достигне до максимални 5 Целзиусови степени.

Од недела подрачјето на земјата ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови, кои ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег, а на повисоките места и на планините од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Македонија

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Read more

Владата размислува дали да ја зголеми казната за неносење маска

Read more

Фетаи ја ослободи Рангелова од обвинението за „Насилство во Општина Центар”

Read more

„Пајакот“ синоќа правеше чистка на пешачката зона на кеј „13 Ноември“

Read more

Вести

  • play_arrow

Додека закрепнуваше во Берлин, во Русија сè му запленија

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени 3 лица

Читај повеќе

Приведен скопјанец поради недозволена трговија со оружје и дрога

Читај повеќе

Земјотрес од 4,2 степенa во Истанбул

Читај повеќе

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Владата размислува дали да ја зголеми казната за неносење маска

Читај повеќе

Две кампањи на „Њу момент“ во финалето на BalCannes 2020

Читај повеќе

Северна Кореја уби и спали јужнокорејски службеник

Читај повеќе