Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура околу 16 степени.

Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер. Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

реклама

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Read more

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Read more
Умре Мати Никенен, еден од најголемите олимпијци на сите времиња

Умре Мати Никенен, еден од најголемите олимпијци на сите времиња

Read more
Како би можеле да изгледаат седиштата во авионите по завршувањето на пандемијата?

Како би можеле да изгледаат седиштата во авионите по завршувањето на пандемијата?

Read more

Македонија

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Рекорден дневен број на тестови, активни случаи се помалку од 3.000

Read more

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Read more

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Read more

Вести

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Читај повеќе

Рекорден дневен број на тестови, активни случаи се помалку од 3.000

Читај повеќе

Родители во Хрватска со кампања против враќање на децата на училиште во пандемија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос на албанско-грчката граница, заглавени илјадници албански граѓани

Читај повеќе

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Читај повеќе

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Читај повеќе

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Читај повеќе

Шилегов: Во Вардариште не се депонира нов отпад

Читај повеќе

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Читај повеќе