Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Компанијата Sony планира да претстави повеќе од 25 нови игри наменети за конзолата PlayStation 5.

Sony планира да понуди видеоигри за PS5 под својот бренд PlayStation Studios, а проектите ќе ги реализира Херман Хулст.

Најверојатно ќе бидат претставени Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War, Gran Turismo 7 и Ragnarok.

Овие игри најверојатно ќе бидат достапни и за Xbox и PC.

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Гејминг

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Read more

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Read more

EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе