Sony продаде повеќе од 110 милиони конзоли PlayStation 4

Популарноста на конзолата PS4 е огромна, а Sony објави податоци дека во период од 3 месеци продадоа 1,5 милиони примероци од PS4, вклучувајќи го и PlayStation 4 Pro.

Тоа значи дека јапонската компанија од почетокот на продажбата продаде 110,4 милиони конзоли, што е нешто помалку во однос на Game Boy и Game Boy Color.

Сепак, тешко е дека PS4 ќе ја надмине продажбата на PS2 и ќе ја добие титулата „најпродавана конзола на сите времиња“.

Sony оваа година ќе го претстави новиот PlayStation 5 кој пристигнува кон крајот на годината, пишува Engadget.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Read more

Вести

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Read more

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Read more

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Read more

Лансиран мистериозен вселенски авион на американската војска

Read more

Гик

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе