Sony со тизери ги најави новите модели Xperia

Sony на 14 април ќе ја претстави новата линија на смартфони Xperia, а сега објавија и неколку тизери со кои го најавуваат пристигнувањето на новите смартфони.

Во првото видео се гледа дека ќе бидат претставени новите модели од серијата Mark III, но не се прикажани повеќе детали за Sony Xperia 1 III или Xperia 10 III.

Remote video URL

Второто видео прикажува дека ќе биде претставен модел со перископска камера.

Remote video URL

Се очекува дека ќе го претстават новиот флегшип Xperia 1 III. Според гласините, смартфонот ќе има 6,5-инчен OLED екран со 4К резолуција.

Исто така, најверојатно ќе биде претставен и новиот Xperia 10 III кој ќе има 6 GB RAM и Snapdragon 765G процесор.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Мобилни

Motorola објави тизери за новите Moto G60 и G20

Read more

Sony со тизери ги најави новите модели Xperia

Read more

Realme го претстави смартфонот X7 Pro Ultra

Read more

Крај на една ера: LG го прекина производството на смартфони

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Читај повеќе

Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

Читај повеќе

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Читај повеќе

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Читај повеќе
  • filter

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Читај повеќе

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Читај повеќе
  • play_arrow

Поздрав од Марс

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Читај повеќе