Сообраќајка кај Железничка, од камион кој превезувал стакла паднал товарот

На улицата „Никола Карев“ кај Железничката станица во Скопје сообраќајот е во прекин поради сообраќајка во која од камион кој превезувал стакла, товарот завршил искршен на коловозот.

Нема информации за евентуални повредени во сообраќајката, но причинета е материјална штета. Веројатно при нагло кочење од камионот паднале стакла за кои допрва полицијата треба да утврди дали биле соодветно прицврстени.

Инаку, токму улицата „Никола Карев“ моментално се реконструира и возењето по неа треба да биде со намалена брзина.

Фото: Милан Здравески

Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Read more

830 санкции за неносење маска

Read more

Неизвесно денешното рочиште за „27 април“ поради самоизолацијата на Јанакиески

Read more

Јовески: Се истражуваат и други недвижности за случајот „Плацеви на Водно”

Read more

Вести

  • play_arrow

Се буди вулканскиот масив на Камчатка

Читај повеќе

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат

Читај повеќе

Шахпаска: Се следи состојбата во градинките, засега e под контрола

Читај повеќе

Позитивен наставник на коронавирусот изолира колега и 22 ученика во Кавадарци

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжуваат протестите поради рестриктивните мерки во Берлин, протест и во Прага

Читај повеќе

Позитивните ги кријат своите контакти, велат од ЦЈЗ Куманово

Читај повеќе

Советот за безбедност утре ќе расправа за состојбата со COVID-19

Читај повеќе

Два нови македонски брендови кои целат кон светскиот пазар

Читај повеќе

Се уриваат рекорди со бројот на заразени од COVID-19

Читај повеќе