Сите очи вперени во неа

Сопругата на катарскиот шеик блесна на отворањето на СП

Б.С.Б.
/ 22.11.2022 / 13:51

Моза бин Насер важи за модна икона која изгледа толку младешки што стана главна тема на СП во Катар.

Сите погледи вчера беа вперени во Катар, каде се одржува Светското првенство во фудбал. На отворањето на овој спортски настан 63-годишната сопруга на шеикот Хамад бин Калифа ал Тани блесна во женствено издание и стана главна тема на светските медиуми.

Моза бин Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа ал Тани, на отворањето на Светското првенство во фудбал облече бордо фустан стар 12 години, и тоа со посебна симболика.

Моза се појави облечена во фустан на Prada, што првпат го облече 2010 година, кога нејзината земја се пријави за домаќин на Светското првенство. Фустанот е изработен по нарачка од италијанската модна куќа и беше инспириран од нејзината колекција пролет-лето 2007 година. Бордо фустанот го спои со марама во истата нијанса, а изгледот го комплетираше со блескав брош и бордо мокасини.

Моза сподели и фотографии од нејзиното модно издание на отворањето на Instagram и порача:

„Сега е времето. Добредојдовте на Светското првенство на ФИФА Катар 2022 година“.

На снимката таа е со нејзиниот сопруг, шеикот Хамад, поранешен емир на Катар.

 

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Стил

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more

Руска Instagram убавица: Галина Дубененко

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Читај повеќе

Како сексот да трае подолго?

Читај повеќе

Попладневната дремка прави чуда, но само ако дремете правилно

Читај повеќе

Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Читај повеќе

Која е најдобрата храна за црниот дроб?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои декември ќе им биде особено тежок

Читај повеќе
  • play_arrow
Лазања со пилешко

Рецепт на денот: Лазања со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Како слепо момче го „виде“ голот на Меси?

Читај повеќе

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Читај повеќе