Сопругата на покојниот Чедвик Босман со солзи го прими Златниот глобус

Прерано починатиот актер Чедвик Босман доби Златен глобус за најдобар актер во драма, а наградата во негово име ја презеде сопругата Симон Ледвард Босман, која не можеше да ги сокрие солзите.

43-годишниот Босман почина на 18 август 2020 година по двегодишна битка со карцином, а наградата ја презеде неговата награда со емотивна изјава:

„Би се заблагодарил на Бога и на неговите родители. Би се заблагодарил на неговите предци за нивното лидерство и жртва. Би кажал нешто преубаво, нешто инспиративно, нешто што би нè охрабрило нас сите да продолжиме понатаму“, изјави таа.

Remote video URL

Босман освои Златен Глобус за улогата во „Ma Rainey’s Black Bottom“.

Remote video URL
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе