Сопружници загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Струмица

Сопружници од село Мокриево, на возраст од 70 и 69 години, загинаа вчера поплад во во тешка сообраќајна несреќа на излезот од село Колешино, кај Струмица.

Според информации од СВР Струмица, автомобилот „фолксаваген пасат“ со струмички регистерски ознаки, кој го управувал Т.Н. и во кој сопатник била неговата сопруга Н.Н., излетал од коловозот и завршил во каналот покрај патот.

Од здобиените повреди и двајцата починале на местото на несреќата, а лекар од Итна медицинска помош ја констатирал смртта.

Поради големото оштетување на автомобилот, во извлекувањето на телата учествувале и пожарникари од ТППЕ Струмица.

На местото на несреќета увид извршиле екипа на полицијата и јавен обвинител од ОЈО Струмица.

Во последните 24 часа ова е втора сообраќајна несреќа со смртни последици во овој регион. Синоќа на локалниот пат Ново Село – Мокриево, исто така, загина жител на 38-годишна возраст од селото Мокриево, а уште две лица беа повредени. 

реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Хроника

Пронајден човечки труп на планината Плачковица

Read more

Маж и жена барани со потерници приведени на скопскиот аеродром

Read more

Поради верижна сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

Read more

Повторно оштетен бугарскиот клуб во Охрид

Read more
 

Вести

Најстудено во Берово со -7 степени, најтопло во Гевгелија

Читај повеќе

Неисчистените оџаци причина за пожари, обучени само 25 оџачари

Читај повеќе

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Читај повеќе

Oблачно и ветровито, утре постудено со врнежи од дожд и од снег

Читај повеќе

Путин до мајките на загинатите руски војници: Не жалам што ја почнав војната

Читај повеќе

Приватните превозници нема да возат додека не се реши проблемот

Читај повеќе

Пронајден човечки труп на планината Плачковица

Читај повеќе

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Читај повеќе

Злогласена руска единица пристигнува на украинскиот фронт

Читај повеќе